Ekonomi

Ar-Ge merkezlerinin performans lideri Arçelik

Arçelik, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde büyük ölçekli Ar-Ge merkezlerinin değerlendirildiği performans endeksinde birincilik ödülünün sahibi oldu.

Arçelik’ten yapılan açıklamaya göre, 251 ve üzeri Ar-Ge personeli istihdam eden E Grubu Ar-Ge merkezleri sıralamasında Arçelik birinci, ASELSAN ikinci, AVL Araştırma ve Mühendislik üçüncü sırada yer aldı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın takdim ettiği ödülü, Arçelik adına Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer ile Üretim ve Teknolojiden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nihat Bayız aldı.

Ar-Ge ve inovasyon ekosisteminin önemli aktörleri, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından 22 Aralık’ta İzmir’de düzenlenen Ar-Ge ve Tasarım Merkezleri ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi’nde bir araya geldi.

Ar-Ge ve tasarım merkezlerinin gelişimini değerlendirmek, Ar-Ge ve teknoloji politikalarına ışık tutmak amacıyla düzenlenen performans endeksi sonuçlarının açıklandığı zirvede, Ar-Ge’ye 10 kategoride 30 olmak üzere toplam 42 ödül verildi. ve tasarım merkezleri ile teknoparklar için 4 kategoride 12’si sahiplerini buldu.

Verilen bilgilere göre Arçelik’in Türkiye’de 14 Ar-Ge ve tasarım merkezi, küresel ölçekte 29 Ar-Ge ve tasarım birimi ve 2.200’ün üzerinde Ar-Ge çalışanı bulunuyor. Arçelik, 3.000’in üzerinde uluslararası tescilli patenti ile Dünya Patent Ligi’nde 10 yıldır ilk 200’de yer alan tek Türk şirketidir.

Arçelik, orta ve uzun vadeli Ar-Ge ve teknoloji geliştirme faaliyetlerini beslerken, üniversite işbirlikleri ve Ar-Ge danışmanlığı ile değerli çıktılar üretirken, açık inovasyon yaklaşımıyla 20’den fazla ülkeden 450’den fazla üniversite, araştırma enstitüsü ve şirket ile işbirliği yapmaktadır. sendika işleri

Arçelik; 10 ülkeye yayılmış Ar-Ge birimleri ve ABD, Avrupa ve Uzak Doğu’nun önde gelen üniversitelerini içeren ekosistemi ile farklı coğrafyalardaki tüketicilerinin hayatlarına değer katacak teknolojiler geliştirmeye devam ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu