Haber

HÜDA PAR Milletvekili: ABD, Hamas’ı ortadan kaldırmak için bölgeye geldi

HÜDA PAR Gaziantep Milletvekili Şahzade Demir, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’in bölgeye ziyaretinin asıl amacının “Ülkeleri Hamas’ı ortadan kaldırma ve Gazze’deki nüfusu boşaltma stratejileri konusunda ikna etmek” olduğunu söyledi.

Demir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında ABD Dışişleri Bakanı Blinken’in Türkiye ziyaretini değerlendirdi.

ABD’nin çözümden kastının “Gazzelileri rahatlatmak ya da Filistin Devleti’nin özgürlüğünü garanti altına almak” olmadığını belirten Demir, şöyle konuştu: “Amaçları Siyonistlerin işgalini güvence altına alan bir çözümü dayatmak, Siyonizm’i merkeze almaktır. ve Hamas’ı etkisiz hale getirmek.” dedi.

ABD’nin çözümün bir tarafında olmaması gerektiğini ifade eden Demir, “Blinken’in bölgeye gelmesindeki temel amaç, ülkeleri Hamas’ı ortadan kaldırma ve Gazze’deki nüfusu boşaltma stratejileri konusunda ikna etmek ve buna alan açmaktır.” yorumunu yaptı.

Demir, Gazze’ye temel gıda ve tedavi ihtiyaçlarının ulaştırılması için uluslararası bir deniz filosunun hızla denize indirilmesi gerektiğini belirterek, İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkeler başta olmak üzere tüm ülkelerden bu filoya destek vermelerini istedi.

calajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu