Haber

Kayseri Talas’ta eğitime tam destek

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin Talas ilçesine bağlı Mevlana Mahallesi’nde üretimi devam eden Emine Gönen Ortaokulunda incelemelerde bulunan Lider Yalçın’a okulu inşa eden hayırsever Ahmet Gönen ve Talas İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı eşlik etti.

Kaba inşaatı tamamlanan okulda son durumu gören Önder Yalçın ve beraberindekiler, yapılan çalışmayla ilgili yetkililerden bilgi aldı.

Emine Gönen Ortaokulunu yeni eğitim-öğretim yılında hizmete açmayı hedeflediklerini belirten Lider Yalçın, eğitimin öncelikli işlerinden biri olduğuna dikkat çekerek, “Türkiye’nin 7. 85 bin nüfus Hayırsever büyüğümüz Ahmet Gönen tarafından belediyemize ait arazi üzerine eşi Emine Gönen adına yaptırdığı ortaokulun yapımında sona geldik. Devlet-Millet işbirliğinin güzel bir örneğiyle daha karşı karşıyayız. Önümüzdeki eğitim-öğretim yılında bu okulu açmayı planlıyoruz. Hayırseverimiz Ahmet Gönen başta olmak üzere yapımında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YEPYENİ OKULLAR

Önder Yalçın, son 4 yılda Mehmet-Zeynep Akköse İlkokulu, Hanım Aydoğan Anaokulu, Hikmet Cıngıllı Anaokulu, Mevlana İlkokulu ve Başakpınar Anaokulunu eğitim camiasının hizmetine sunduklarına dikkat çekti. Mehmet Altun Ortaokulu ve Türkan-Av. Mehmet Altun İlköğretim Okulu’nun yapım çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

ORADA NE VAR?

Emine Gönen Ortaokulu’nda 24 dersliğin yanı sıra bilgisayar, müzik ve fen laboratuvarları, görsel sanatlar atölyesi, teknoloji tasarım sınıfı, çok amaçlı salon ve yemekhane bulunmaktadır.

saphane-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu